FőoldalArchívumKoreai-magyar üzletember találkozó
2009. november 25., szerda ::

Koreai-magyar üzletember találkozó

Az ITD rendezésében nem ritkaság az üzletember-találkozók szervezése, amely indító eleme a befektetéseknek, kooperációnak és a kétoldalú kereskedelemnek. November 23.-án a (dél)koreaiakkal találkoztak magyar üzletemberek, a rangos eseménynek a várhegyi Hilton szálló adott otthont.A szervezők az ITD mellett a KOTRA (Dél-koreai Nagykövetség Kereskedelmi Kirendeltség), a KIAT (Korea Institute for Advancement of Technology), valamint az IVSZ (Informatikai Vállalkozások Szövetsége) voltak

Dr. Han-joo Kim, a KIAT igazgatója Dr. Han-joo Kim, a KIAT igazgatója
A rendezvény első részében üdvözlő beszédek hangzottak el. Az eseményt Dr. Han-joo Kim, a KIAT igazgatója nyitotta meg. Beszédében bemutatta a koreai gazdaság néhány érdekes mozzanatát. A kutatás-fejlesztéséről híres ország jelenleg hetedik a világ ranglistáján, évi mintegy 3 milliárd dolláros értékben. Intézetük - amelynek jelmondata, hogy a technológia művészet - együttműködéseket szervez mind országon belül, mint külföldi partnerekkel.
Süveges-Szabó László ITD üzletfejlesztési igazgató Süveges-Szabó László ITD üzletfejlesztési igazgató
A magyar fél részéről Süveges-Szabó László ITD üzletfejlesztési igazgató köszöntötte a megjelenteket. Beszédében pozitíven méltatta országaink közt 1965 óta fennálló diplomáciai kapcsolatot, mert ez a távol-keleti stabil gazdaság nagyon fontos kereskedelmi partnerünk, különös tekintettel a jelenlegi válságos időszakban. Ennek fényes bizonyítéka a 2008-as 1,2 Md dolláros kereskedelmi forgalmunk. A Samsung, LG és Hankook és csoportjaik, mint óriáscégek mellett sok kisebb cég színesíti a gazdaságot, hatalmas tartalékaink vannak még a kapcsolatok építésében, amelyre szolgál ez a találkozó is.
Min Jung Ji asszony, az MKE igazgatóhelyettese Min Jung Ji asszony, az MKE igazgatóhelyettese
Köszöntő beszédet mondott Min Jung Ji asszony is, az MKE igazgatóhelyettese, aki az IT oldaláról közelítette a témát, kiemelve, hogy Magyarországon széles körben használják az internetet és híresek vagyunk jó szoftvereseinkről. Mindezt megerősítette Klotz Tamás, az IVSz főtitkára is, kiemelve, hogy a válság előtti időkben mintegy 55ezren dolgoztak az IT szektorban, 1,5 Md forintot termelve. Az IT szektor TELCO ágazatában ugyan némi csökkenés tapasztalható az utóbbi években, de a mobil adatátvitel dinamikusan nő. Ehhez nagyon sok mérnökre van szükség, képzésük nagy fontossággal bír.
Dr. Hyo-Eun Lee, a Korean National IT Industry Promotion Agency igazgatója Dr. Hyo-Eun Lee, a Korean National IT Industry Promotion Agency igazgatója
A köszöntő beszédek után piacértékelő előadások hangzottak el. Dr. Hyo-Eun Lee, a Korean National IT Industry Promotion Agency igazgatója az IT szektor helyzetéről és irányelveiről beszélt Dél-Koreában. Nagyon értékes adat számunkra, hogy 2001 és 2008 között a koreaiak az ICT segítségével a GDP-t 6%-ról 9,9%-ra növelték, amelyben jelentős szerepet játszott a kezdeti állami támogatások, kormányszintű döntések gazdaságnövelő szerepe. Dr. Chang Soon Park, a Korea Electronics and Telecommunications R&D Institute igazgatója pedig előadásában bemutatta a Dél-Korea IT hi-tech iparát és fejlesztéseit. A koreaiak ma már azon dolgoznak, hogy az internet robbanásszerű fejlődése a jövőben óriási adatállományok szervezését teszi szükségessé, amelyre fejlesztették GLORY-FS programrendszerüket.
Dr. Pap László műegyetemi professzor Dr. Pap László műegyetemi professzor
A magyar ITC eredményeket Dr. Pap László műegyetemi professzor mutatta be előadásában. Az egyetemeknek manapság új stratégia szerint kell működniük. Míg régebben az egyetem az üzemi és kutatóintézeti gyakorlatot koordinálta elméleti képzésével, addig manapság erős ipari kooperációs kapcsolatok alakultak ki az egyetemek és az ipar között. Ez segít az oktatás financiális támogatásában is. A tudásnak az egyetem falain kívül is érvényesülnie kell, ennek érdekében 4 éve az NKTH két tudásközpontot hozott létre (és továbbiak alakulása folyamatban van). Ezek a MIK és az IT2, a professzor ezek működését mutatta be előadásában.

A piacértékelő előadások után a gyakorlati szakembereké volt a terep, 10 Dél-Koreai cég állt az érdeklődő magyar cégek rendelkezésére, partneri kapcsolatok kialakítására. Reméljük ezek közül néhány eredményről a későbbiekben beszámolhatunk.

Lambert Miklós

ELEKTRONET szerkesztőbizottság elnöke

Tudomány / Alapkutatás

tudomany

CAD/CAM

cad

Járműelektronika

jarmuelektronika

Rendezvények / Kiállítások

Mostanában nincsenek események
Nincs megjeleníthető esemény