FőoldalArchívumMegoldások felhasználói élmény fokozására OLED-es termékekhez a QuickLogic-tól
2010. május 03., hétfő ::

Megoldások felhasználói élmény fokozására OLED-es termékekhez a QuickLogic-tól

Az OLED-kijelzők egyre nagyobb népszerűségnek örvendenek a csúcskategóriás okostelefonok körében.Az aktívmátrixos OLED-kijelzők elsőszámú globális gyártója, a Samsung Mobile Display üzletága úgy képzeli, hogy a következő öt évben az OLED-kijelzők valamennyi mobiltelefon felében lesznek megtalálhatók, továbbá az elkövetkezendő években az OLED a notebook, smartbook és tablet számítógépeknél is szerephez jut


Az ún. ügyfélspecifikus standard beágyazott vezérlők (CSSP-k) piacán versenyző QuickLogic vállalat bejelentette a Visual Enhancement Engine (VEE) és Display Power Optimizer (DPO) technológiáinak OLED-kompatibilitását. A VEE technológiával körülményes helyzetekben (pl. erős napfény) a megjelenített kép, videó paramétereinek dinamikus optimalizálásával nagymértékben fokozható a kijelző olvashatósága és láthatósága, az ezzel együttműködő DPO technológiával pedig, a háttérvilágítás dinamikus vezérlésével csökkenthető a fogyasztás és hosszabb telepélettartam érhető el. A QuickLogic saját fejlesztésű VEE technológiája tehát a képminőség javítására hivatott, amelyet a dinamikatartomány, kontrasztarány és színtelítettség dinamikus optimalizálásával ér el, mindig az éppen megjelenített tartalom függvényében, pixelenkénti feldolgozással. A megoldás eredménye egy bármilyen környezeti fényviszonyok mellett kiváló olvashatóságot és láthatóságot garantáló felhasználói élmény. A korábban TFT LCD-khez elérhető VEE technológia immár tehát teljes mértékben OLED-kompatibilis. A VEE leginkább a szintén QuickLogic-fejlesztésű DPO technológiával kiegészítve mutatja meg oroszlánkörmeit, hisz ez utóbbival a kijelző megvilágítása is intelligensen, a környezet által diktált feltételeknek megfelelően szabályozható, így mindig optimális képminőséget biztosít a mobil eszköz a felhasználó számára.
A QuickLogic VEE ún. rendszerblokként (a cég terminológiája szerint PSB-ként - Proven System Block) érhető el. A cég saját fejlesztésű ArcticLink II és PolarPro CSSP-platformjaiban, programozható logikai áramköri résszel kiegészítve már konkrétan testet is öltött a technológia imént bemutatott, második generációja is. A második generációs VEE-ben is az Apical Limited által fejlesztett algoritmusok alapján végzik a számításokat.

A QuickLogichonlapja

További hírek az Alkatrészvilág rovatból

Az Altera bemutatta 28 nm-es gyártástechnológiával készülő Stratix V FPGA termékcsaládját

Csatlakozó nélküli PIC-programozás és -hibavadászat

USB - RS-232 protokollkonverter

Új front-end AC/DC tápegységek Climate Savers 80+ Gold hatékonysági besorolással

Új DV3100 logikai analizátor a TechTools-tól

Tudomány / Alapkutatás

tudomany

CAD/CAM

cad

Járműelektronika

jarmuelektronika

Rendezvények / Kiállítások

Mostanában nincsenek események
Nincs megjeleníthető esemény